Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 6445244



*

nr 644 5244


Lena Cronqvist

(1938-2025), Sverige


Etsning, Lena Cronqvist (f. 1938), 9/50, 25x23


Lena Cronqvist, född 1938 i Karlstad, svensk målare, grafiker och tecknare, död 2025.

Följerätt

Ja

Utrop:

1.000 kr

Såld:

1.300 kr

Sista tid för bud online:

måndag 7 juni 2010
kl 17:12:38


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
7/6 14:56:46 1      950 kr
7/6 15:26:21 2      1.000 kr
7/6 16:40:15 1      1.200 kr
7/6 17:02:45 3      Vinnande bud



  • Konstnär/Designer

Lena Cronqvist

Lena Cronqvist, född 1938 i Karlstad, svensk målare, grafiker och tecknare, död 2025.

Läs mer om Lena Cronqvist
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik lena cronqvist svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 6573 Etsning
    Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 jan kl 20:15
  • 6436 Etsning
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 jan kl 18:20
  • 7069 Etsning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 1/30, j..//
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 jan kl 18:11
  • 7072 Etsning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 4/50. B..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 jan kl 20:37
  • 6344 Färgetsning
    Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 jan kl 18:54
  • 7068 Färgetsning
    Svenerik Jakobsson (f. 1934). Signerad, numrerad 1..//
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 jan kl 20:47




Ladda ner broschyr