KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 6445244
*
nr 644 5244
Lena Cronqvist
(1938-2025), Sverige
Etsning, Lena Cronqvist (f. 1938), 9/50, 25x23
Lena Cronqvist, född 1938 i Karlstad, svensk målare, grafiker och tecknare, död 2025.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 juni 2010
kl 17:12:38
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/6 14:56:46
1
950 kr
7/6 15:26:21
2
1.000 kr
7/6 16:40:15
1
1.200 kr
7/6 17:02:45
3
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Lena Cronqvist
Lena Cronqvist, född 1938 i Karlstad, svensk målare, grafiker och tecknare, död 2025.
Läs mer om Lena Cronqvist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik lena cronqvist svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6573 Etsning
Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:15
-
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:20
-
7069 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 1/30, j..//
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:11
-
7072 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 4/50. B..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:37
-
6344 Färgetsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:54
-
7068 Färgetsning
Svenerik Jakobsson (f. 1934). Signerad, numrerad 1..//
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:47
*
Lena Cronqvist
Lena Cronqvist, född 1938 i Karlstad, svensk målare, grafiker och tecknare, död 2025.
Läs mer om Lena Cronqvist
nr 644 5244
Lena Cronqvist
(1938-2025), Sverige
Etsning, Lena Cronqvist (f. 1938), 9/50, 25x23
Lena Cronqvist, född 1938 i Karlstad, svensk målare, grafiker och tecknare, död 2025.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.000 kr |
| Såld: | 1.300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 7 juni 2010 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 7/6 14:56:46 | 1 | 950 kr |
| 7/6 15:26:21 | 2 | 1.000 kr |
| 7/6 16:40:15 | 1 | 1.200 kr |
| 7/6 17:02:45 | 3 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Lena Cronqvist
Lena Cronqvist, född 1938 i Karlstad, svensk mÃ¥lare, grafiker och tecknare, död 2025.Läs mer om Lena Cronqvist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik lena cronqvist svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6573 Etsning
Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:15 -
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:20 -
7069 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 1/30, j..//
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:11
-
7072 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 4/50. B..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:37 -
6344 Färgetsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:54 -
7068 Färgetsning
Svenerik Jakobsson (f. 1934). Signerad, numrerad 1..//
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:47



