KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 15072111
nr 1507 2111
Hans Norsbo
(1897-1955), Sverige
Etsning, Södermotiv. Signerad, daterad 1941-1944. Bildmått: 21x28 cm, yttermått inklusive ram: 39x44 cm
Hans Norsbo, född 1897, död 1955, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
måndag 5 december 2022
kl 19:31:23
200 kr
150 kr
200 kr (Budbetjänt)