KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 13914159
*
nr 1391 4159
Emil Ekman
(1880-1951), Sverige
Etsning, Signerad, "Fiskhandel på fjärden". Motivet: 14x23, yttermått inklusive ram: 41x60 cm
Emil Gotthard Ekman, född 1880 i Malmö, död 1951 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Följerätt
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 19 april 2021
kl 20:42:14
- Konstnär/Designer
Emil Ekman
Emil Gotthard Ekman, född 1880 i Malmö, död 1951 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Emil Ekman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: emil ekman etsning etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5303 Etsning
Carl Larsson (1853-1919), Sverige. "Den glada fest..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:17
-
5215 Etsning
Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:02
-
6004 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:35
-
6073 Etsning
Karta, Södermanland, bladets mått: 50x58 cm, ytter..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:59
-
6192 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Elefant. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:49
-
6201 Färgetsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 100 ex,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:54
*
Emil Ekman
Emil Gotthard Ekman, född 1880 i Malmö, död 1951 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Emil Ekman
nr 1391 4159
Emil Ekman
(1880-1951), Sverige
Etsning, Signerad, "Fiskhandel på fjärden". Motivet: 14x23, yttermått inklusive ram: 41x60 cm
Emil Gotthard Ekman, född 1880 i Malmö, död 1951 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Följerätt | |
---|---|
Utgick |
|
Sista tid för bud online: |
måndag 19 april 2021 |
- Konstnär/Designer
Emil Ekman
Emil Gotthard Ekman, född 1880 i Malmö, död 1951 i Stockholm, svensk mÃ¥lare och grafiker.Läs mer om Emil Ekman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: emil ekman etsning etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5303 Etsning
Carl Larsson (1853-1919), Sverige. "Den glada fest..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:17 -
5215 Etsning
Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:02 -
6004 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:35
-
6073 Etsning
Karta, Södermanland, bladets mått: 50x58 cm, ytter..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:59 -
6192 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Elefant. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:49 -
6201 Färgetsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 100 ex,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:54