KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 15143180
nr 1514 3180
Emil Ã…berg
(1864-1940), Sverige
Etsning, Hamn Kungsholmen, Signerad. Bildmått: 60x50 cm, yttermått inklusive ram: 92x77 cm
Emil Åberg, född 1864 i Uppsala, död 27 mars 1940, svensk målare.
Utrop:
300 kr
måndag 9 januari 2023
kl 20:54:56
Emil Ã…berg
Läs mer om Emil Ã…berg