KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 15143180

nr 1514 3180

Emil Ã…berg

(1864-1940), Sverige

Etsning, Hamn Kungsholmen, Signerad. Bildmått: 60x50 cm, yttermått inklusive ram: 92x77 cm

Emil Åberg, född 1864 i Uppsala, död 27 mars 1940, svensk målare.

Utrop:

300 kr

måndag 9 januari 2023
kl 20:54:56

Emil Ã…berg

Läs mer om Emil Ã…berg