KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 6502443
nr 650 2443
Caleb Althin
(1866-1919), Sverige
Etsning, Caleb Althin, -1914, Man med cello, 38x34
Kondition: Vattenskador
Caleb Althin, svensk målare, grafiker och teckningslärare, född 1866, död 1919.
Utrop:
100 kr
måndag 9 augusti 2010
kl 19:16:10
Caleb Althin
Läs mer om Caleb Althin