KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 14428392

nr 1442 8392

Birger Lundquist

(1910-1952), Sverige

Etsning, "Självporträtt IX". Signerad i tryckplåt. Oramat löst blad. Bildmått: 14x20,5. Bladets mått: 27,5x38 cm

Kondition: slitage, missfärgningar

Utrop:

500 kr

måndag 17 januari 2022
kl 18:02:35

Birger Lundquist

Läs mer om Birger Lundquist