Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Etchings etc / Etching 12555317



*

nr 1255 5317


Birger Forsberg

(f. 1922), Sverige


Birger Forsberg (b. 1922), Sweden. LÃ¥ng Johan, 20/25, signed. Subject: 31x21,


ETCHING, LÃ¥ng Johan, 20/25, signerad. Motivet: 31x21


Birger Forsberg, Swedish painter, and graphic artist, born 1922.

Droit De Suite

Yes

Estimate:

500

Auction date:

Monday May 20 2019
at 20:17:29



  • Artist/Designer

Birger Forsberg

Birger Forsberg, Swedish painter, and graphic artist, born 1922.

Read more about Birger Forsberg
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: birger forsberg etsning etsningar grafik lång johan svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 6573 ETCHING
    Gudmar Olovson (1936-2017), Sweden. Signed, number..//
    Present: SEK 200

    Auction ends
    today
    19 jan at 20:15
  • 7072 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 4/50. Image ..//
    Present: SEK 1600

    Auction ends
    today
    19 jan at 20:37
  • 7068 COLOUR ETCHING
    Svenerik Jakobsson (b. 1934). Signed, numbered 11/..//
    Present: SEK 800

    Auction ends
    today
    19 jan at 20:47




Ladda ner broschyr