Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Etchings etc / Etching 9602169



*

nr 960 2169


Berta Hansson

(1910-1994), Sverige


Berta Hansson (1910-1994), dedikerad, signed, subject: 29x20,


ETCHING, Berta Hansson (1910-1994), dedikerad, signerad, motivet: 29x20


Berta Hansson, Swedish painter, born 1910, dead 1994.

Estimate:

1000

Sold:

SEK 600

Auction date:

Monday May 11 2015
at 19:48:53


  • Bid history
Time Bidder Bid
9/5 19:13:40 1      500 kr
11/5 19:42:44 2      350 kr
11/5 19:42:44 1      400 kr (Robot)
11/5 19:43:25 2      450 kr
11/5 19:43:25 1      500 kr (Robot)
11/5 19:43:53 2      Vinnande bud


Läs om budbetjänten

  • Specialauktion

  • Artist/Designer

Berta Hansson

Berta Hansson, Swedish painter, born 1910, dead 1994.

Read more about Berta Hansson
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: berta hansson dedikerad etsning etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 6573 ETCHING
    Gudmar Olovson (1936-2017), Sweden. Signed, number..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:15
  • 6436 ETCHING
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", unframed..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:20
  • 7069 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 1/30, jaktst..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:11
  • 7072 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 4/50. Image ..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:37
  • 6344 COLOUR ETCHING
    Hasse Lindroth (b. 1938), Sweden. "Från köket". Si..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:54
  • 7068 COLOUR ETCHING
    Svenerik Jakobsson (b. 1934). Signed, numbered 11/..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:47




Ladda ner broschyr