KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Torrnålsgravyrer 13614039

nr 1361 4039

Sixten Haage

(1926-2021), Sverige

Torrnålsgravyrer, 4 st. Sixten Haage (f. 1926), Sverige. Industrifasad. Signerade, numrerade 25/150, daterad -78. Bladets mått: 59x69 cm, oramade löst blad

Utrop:

500 kr

Såld:

400 kr

måndag 23 november 2020
kl 18:20:09

Sixten Haage

Läs mer om Sixten Haage