MÖBLER / Bord / Toilettebord 16253094
*
nr 1625 3094
Toilettebord
1960-tal, bemålat, spegel & lådor. Bredd: 95 cm, djup: 40 cm, höjd: 71 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 juni 2024
kl 18:59:59
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/6 18:51:50
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bemålat bord sminkbord spegel & lådor toalettbord toalettebord toilettbord toilettebord
-
8143 Lampbord
ett par, rotting och glas. Diameter: 48 cm, höjd: ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:41
-
8146 Lampbord
Glas/krom. Bredd: 60 cm, djup: 45 cm, höjd: 51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:08
-
8179 Lampbord
Kakel, Gustaviansk stil. Bredd: 36 cm, djup: 36 cm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:52
-
8141 Nattygsbord
ett par, rotting och glas. Bredd: 47 cm, djup: 37 ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:26
-
8114 Rökbord
Funkis, Intarsia. Bredd: 257 cm, djup: 57 cm, höjd..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:53
-
8144 Soffbord
Glas/Krom. Bredd: 120 cm, djup: 120 cm, höjd: 51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:15
*
Toilettebord
nr 1625 3094
Toilettebord
1960-tal, bemålat, spegel & lådor. Bredd: 95 cm, djup: 40 cm, höjd: 71 cm
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 3 juni 2024 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 3/6 18:51:50 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bemålat bord sminkbord spegel & lådor toalettbord toalettebord toilettbord toilettebord
-
8143 Lampbord
ett par, rotting och glas. Diameter: 48 cm, höjd: ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:41 -
8146 Lampbord
Glas/krom. Bredd: 60 cm, djup: 45 cm, höjd: 51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:08 -
8179 Lampbord
Kakel, Gustaviansk stil. Bredd: 36 cm, djup: 36 cm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:52
-
8141 Nattygsbord
ett par, rotting och glas. Bredd: 47 cm, djup: 37 ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:26 -
8114 Rökbord
Funkis, Intarsia. Bredd: 257 cm, djup: 57 cm, höjd..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:53 -
8144 Soffbord
Glas/Krom. Bredd: 120 cm, djup: 120 cm, höjd: 51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:15



