Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Drawing 12575504



*

nr 1257 5504


DRAWING

19th century, portrait, 23x18,


1800-tal, Porträtt, 23x18


Estimate:

500

Sold:

SEK 100

Auction date:

Monday May 27 2019
at 20:04:39


  • Bid history
Time Bidder Bid
23/5 17:29:06 1      Vinnande bud


bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller porträtt porträttmåleri teckning vattenfärg
  • 7048 WATERCOLOUR
    unidentified artist. No signature, "Eva den mondän..//
    Present: SEK 300

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 18:49
  • 6381 WATERCOLOUR
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
     

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 20:22
  • 6578 WATERCOLOUR
    Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sweden. No si..//
     

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 20:22




Ladda ner broschyr