Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Drawing 11154209



*

nr 1115 4209


Sigrid de Rougemont-Wahlström

(1888-1984), Sverige


Sigrid de Rougemont-Wahlström (1888-1984), modell, signerad a tergo, motivet: 40x55,


DRAWING, Sigrid de Rougemont-Wahlström (1888-1984), modell, signerad a tergo, motivet: 40x55


Sigrid de Rougemont-Wahlström, Swedish painter, born 1888, dead 1984.

Droit De Suite

Yes

Estimate:

500

Auction date:

Monday June 19 2017
at 18:03:22



  • Artist/Designer

Sigrid de Rougemont-Wahlström

Sigrid de Rougemont-Wahlström, Swedish painter, born 1888, dead 1984.

Read more about Sigrid de Rougemont-Wahlström
  • Läs mer...
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller modell svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige teckning vattenfärg




Ladda ner broschyr