![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ART / Watercolor paintings & Drawings / Drawing 9344208
*
nr 934 4208
DRAWING
Å Löndskog, signed. -85, Man med blommor, 68x48,
Å Löndskog, signerad. -85, Man med blommor, 68x48
Droit De Suite
Estimate:
600
Sold:
SEK 250
Auction date:
Monday January 12 2015
at 19:31:38
- Bid history
Time
Bidder
Bid
6/1 19:52:21
1
200 kr
10/1 15:27:34
2
200 kr
10/1 15:27:34
1
200 kr (Robot)
10/1 15:28:34
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
Jan 12
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.
Read more about e-auktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller man med blommor teckning vattenfärg å löndskog
-
1001 WATERCOLOUR
Carl Johan Forsberg (1868-1938), Sweden. (1868-193..//
Auction ends
this Monday
1 juli at 19:15
-
2051 WATERCOLOUR
Clara Löfgren (1843-1923), Sweden. Kvinna vid grin..//
Present: SEK 300
Auction ends
this Monday
1 juli at 19:49
-
6196 WATERCOLOUR
Hugo Wickman, (tillskriven), no signature, Intyg a..//
Auction ends
this Monday
1 juli at 19:03
-
6017 WATERCOLOUR
Julio Casanova, "Tucan". Signed, dated -03. Waterc..//
Auction ends
this Monday
1 juli at 20:16
-
6429 WATERCOLOUR
Kerstin Glimstedt Eriksson. Signed, watercolour, d..//
Auction ends
this Monday
1 juli at 19:52
-
2039 WATERCOLOUR
Stina Sörman (1910-1993), Sweden. Fishes. Signed, ..//
Present: SEK 100
Auction ends
this Monday
1 juli at 20:20
*
DRAWING
Läs om budbetjänten
Read more about e-auktion
nr 934 4208
DRAWING
Å Löndskog, signed. -85, Man med blommor, 68x48,
Å Löndskog, signerad. -85, Man med blommor, 68x48
Droit De Suite | |
---|---|
Estimate: | 600 |
Sold: | SEK 250 |
Auction date: |
Monday January 12 2015 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
6/1 19:52:21 | 1 | 200 kr |
10/1 15:27:34 | 2 | 200 kr |
10/1 15:27:34 | 1 | 200 kr (Robot) |
10/1 15:28:34 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
Jan 12
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.Read more about e-auktion
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller man med blommor teckning vattenfärg å löndskog
-
1001 WATERCOLOUR
Carl Johan Forsberg (1868-1938), Sweden. (1868-193..//
Auction ends
this Monday
1 juli at 19:15 -
2051 WATERCOLOUR
Clara Löfgren (1843-1923), Sweden. Kvinna vid grin..//
Present: SEK 300
Auction ends
this Monday
1 juli at 19:49 -
6196 WATERCOLOUR
Hugo Wickman, (tillskriven), no signature, Intyg a..//
Auction ends
this Monday
1 juli at 19:03
-
6017 WATERCOLOUR
Julio Casanova, "Tucan". Signed, dated -03. Waterc..//
Auction ends
this Monday
1 juli at 20:16 -
6429 WATERCOLOUR
Kerstin Glimstedt Eriksson. Signed, watercolour, d..//
Auction ends
this Monday
1 juli at 19:52 -
2039 WATERCOLOUR
Stina Sörman (1910-1993), Sweden. Fishes. Signed, ..//
Present: SEK 100
Auction ends
this Monday
1 juli at 20:20