FURNITURE / Cupboards & Cabinets / Display cabinet 7416506
nr 741 6506
DISPLAY CABINET
art nouveau, painted, length: 84, width: 42, height: 167,
Jugend, Bemålat, längd: 84, djup: 42, höjd: 167
Condition: slitage, skador
800
SEK 1200
Monday February 20 2012
at 17:38:19
700 kr
850 kr
1.100 kr
1.000 kr
Jugend
Från tyskans ungdom; I Frankrike blir namnet Art Nouveau; Den nya stilen.
DISPLAY CABINET
Condition: slitage, skador
nr 741 6506
DISPLAY CABINET
Condition: slitage, skador
| Estimate: | 800 |
| Sold: | SEK 1200 |
Monday February 20 2012 |
Jugend