GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Fat 14688165

nr 1468 8165

Fat

+ skål + korr, 4 delar, Kina, 1700-/1800-tal. Höjd: 4-6 cm, diameter: 5,5-25 cm

Kondition: slitage, skador, lagad

tisdag 24 maj 2022
kl 19:39:16