![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
GLAS OCH KERAMIK / Mat- och kaffeserviser / Servisdelar 10546128
*
nr 1054 6128
Servisdelar
Gefle, Vinranka, 25 del
Kondition: nagg
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 september 2016
kl 18:10:20
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/9 12:58:47
1
250 kr
4/9 19:24:06
2
200 kr
4/9 19:24:06
1
250 kr (Budbetjänt)
4/9 19:24:29
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle matservis mattallrikar servisdelar svensk keramik svenska keramiker vinranka
-
3067 Glasservisdelar
28 delar, Elis Bergh (1881-1954), Sverige. "Kent",..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:49
-
6139 Matservisdelar
36 delar, Jacobian, Staffordshire. Diameter: 20-25,5
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:10
-
6046 Matservisdelar
53 delar, 10 mattallrikar, 12 djupa tallrikar, 11+..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:19
*
Servisdelar
Kondition: nagg
Läs om budbetjänten
nr 1054 6128
Servisdelar
Gefle, Vinranka, 25 del
Kondition: nagg
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 5 september 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
3/9 12:58:47 | 1 | 250 kr |
4/9 19:24:06 | 2 | 200 kr |
4/9 19:24:06 | 1 | 250 kr (Budbetjänt) |
4/9 19:24:29 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle matservis mattallrikar servisdelar svensk keramik svenska keramiker vinranka
-
3067 Glasservisdelar
28 delar, Elis Bergh (1881-1954), Sverige. "Kent",..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:49 -
6139 Matservisdelar
36 delar, Jacobian, Staffordshire. Diameter: 20-25,5
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:10 -
6046 Matservisdelar
53 delar, 10 mattallrikar, 12 djupa tallrikar, 11+..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:19