SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Bestickuppsättning 6638620
*
nr 663 8620
Bestickuppsättning
117 del, Svensk spets, Nysilver
Utrop:
300 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 oktober 2010
kl 18:42:55
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/10 14:41:58
1
300 kr
23/10 12:46:20
2
500 kr
23/10 15:59:08
1
400 kr
23/10 16:00:21
1
500 kr
24/10 19:17:21
3
700 kr
24/10 19:17:35
3
750 kr
25/10 10:26:25
2
700 kr
25/10 10:26:34
2
800 kr
25/10 11:07:59
1
850 kr
25/10 16:33:05
4
Vinnande bud
- Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bestickuppsättning matbestick nysilver pläter silver svensk spets ädelmetall
-
7062 Bestick
Global, Japan, 43 delar, kromstål
Aktuellt bud: 1.800 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:30
-
7089 Bestick
silver, 18 delar, modell Olga, Längd: 12,5-21. Vik..//
Aktuellt bud: 8.400 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:22
-
7214 Frimärksdosa
silver, Birmingham, kulfötter. Längd: 6 cm, vikt: ..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:05
-
7126 Gafflar
Sex st. Silver, "Franska Liljan", 1810-tal, Erik A..//
Aktuellt bud: 7.000 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:59
-
6324 Ljuslyktor
Sterlingsilver, Newport, kupa med etsad dekor. Höj..//
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:38
-
7198 Sockerskål
silver. Längd: 22 cm, höjd: 16 cm, vikt: 510 gr ca
Aktuellt bud: 8.400 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:11
*
Bestickuppsättning
nr 663 8620
Bestickuppsättning
117 del, Svensk spets, Nysilver
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Såld: | 900 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 25 oktober 2010 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 22/10 14:41:58 | 1 | 300 kr |
| 23/10 12:46:20 | 2 | 500 kr |
| 23/10 15:59:08 | 1 | 400 kr |
| 23/10 16:00:21 | 1 | 500 kr |
| 24/10 19:17:21 | 3 | 700 kr |
| 24/10 19:17:35 | 3 | 750 kr |
| 25/10 10:26:25 | 2 | 700 kr |
| 25/10 10:26:34 | 2 | 800 kr |
| 25/10 11:07:59 | 1 | 850 kr |
| 25/10 16:33:05 | 4 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bestickuppsättning matbestick nysilver pläter silver svensk spets ädelmetall
-
7062 Bestick
Global, Japan, 43 delar, kromstål
Aktuellt bud: 1.800 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:30 -
7089 Bestick
silver, 18 delar, modell Olga, Längd: 12,5-21. Vik..//
Aktuellt bud: 8.400 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:22 -
7214 Frimärksdosa
silver, Birmingham, kulfötter. Längd: 6 cm, vikt: ..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:05
-
7126 Gafflar
Sex st. Silver, "Franska Liljan", 1810-tal, Erik A..//
Aktuellt bud: 7.000 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:59 -
6324 Ljuslyktor
Sterlingsilver, Newport, kupa med etsad dekor. Höj..//
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:38 -
7198 Sockerskål
silver. Längd: 22 cm, höjd: 16 cm, vikt: 510 gr ca
Aktuellt bud: 8.400 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:11



