Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Bestickuppsättning 5875135



*

nr 587 5135


Bestickuppsättning

Nysilver, inkl fiskbestick,


Utrop:

300 kr

Såld:

1.900 kr

Sista tid för bud online:

måndag 8 juni 2009
kl 18:24:36


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
2/6 19:54:31 1      300 kr
3/6 20:44:36 2      350 kr
4/6 22:14:59 3      750 kr
6/6 09:01:34 1      500 kr
6/6 10:44:37 4      1.000 kr
7/6 21:24:52 5      Vinnande bud
8/6 17:28:03 6      1.300 kr
8/6 17:28:37 6      1.500 kr
8/6 18:02:23 6      1.800 kr


  • Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: bestickuppsättning fiskbestick inkl fiskbestick matbestick nysilver pläter silver ädelmetall
  • 7062 Bestick
    Global, Japan, 43 delar, kromstål
    Aktuellt bud: 3.600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 20:30
  • 7089 Bestick
    silver, 18 delar, modell Olga, Längd: 12,5-21. Vik..//
    Aktuellt bud: 9.800 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 19:22
  • 7126 Gafflar
    Sex st. Silver, "Franska Liljan", 1810-tal, Erik A..//
    Aktuellt bud: 7.000 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 19:59
  • 6324 Ljuslyktor
    Sterlingsilver, Newport, kupa med etsad dekor. Höj..//
     

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 19:38
  • 7198 SockerskÃ¥l
    silver. Längd: 22 cm, höjd: 16 cm, vikt: 510 gr ca
    Aktuellt bud: 8.400 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 20:11




Ladda ner broschyr