Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Bestickuppsättning 6765231



*

nr 676 5231


Bestickuppsättning

nysilver, Vasa


Utrop:

1.000 kr

Såld:

3.000 kr

Sista tid för bud online:

måndag 17 januari 2011
kl 17:33:08


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
11/1 22:26:46 1      1.000 kr
12/1 18:56:39 2      800 kr
12/1 18:57:05 2      1.000 kr
12/1 18:57:31 2      1.300 kr
15/1 11:50:11 3      1.200 kr
15/1 11:50:36 3      1.600 kr
15/1 14:05:38 2      1.500 kr
15/1 14:06:07 2      1.800 kr
17/1 17:16:00 4      2.000 kr
17/1 17:19:24 2      2.200 kr
17/1 17:24:16 4      2.500 kr
17/1 17:25:09 2      2.500 kr
17/1 17:25:34 2      Vinnande bud
17/1 17:28:08 4      3.000 kr
17/1 17:30:40 2      justering av budtak


  • Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: bestickuppsättning matbestick nysilver pläter silver vasa ädelmetall
  • 7062 Bestick
    Global, Japan, 43 delar, kromstål
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:30
  • 7089 Bestick
    silver, 18 delar, modell Olga, Längd: 12,5-21. Vik..//
    Aktuellt bud: 8.400 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 19:22
  • 7214 Frimärksdosa
    silver, Birmingham, kulfötter. Längd: 6 cm, vikt: ..//
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:05
  • 7126 Gafflar
    Sex st. Silver, "Franska Liljan", 1810-tal, Erik A..//
    Aktuellt bud: 7.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 19:59
  • 6324 Ljuslyktor
    Sterlingsilver, Newport, kupa med etsad dekor. Höj..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 19:38
  • 7198 SockerskÃ¥l
    silver. Längd: 22 cm, höjd: 16 cm, vikt: 510 gr ca
    Aktuellt bud: 8.400 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:11




Ladda ner broschyr