SILVER & METAL / Silver / Cutlery set 8597019
*
nr 859 7019
CUTLERY SET
about 50 parts, Nils Johan,
ca 50 del, Nils Johan
Estimate:
1000
Sold:
SEK 1100
Auction date:
Monday November 11 2013
at 19:15:00
- Bid history
Time
Bidder
Bid
27/10 19:38:37
1
300 kr
28/10 15:24:46
2
400 kr
28/10 17:57:55
3
400 kr
28/10 18:11:33
4
450 kr
1/11 13:06:40
5
600 kr
1/11 15:48:29
6
600 kr
1/11 15:48:51
6
700 kr
4/11 17:55:02
7
1.000 kr
8/11 21:15:55
8
1.000 kr
11/11 18:56:59
9
Vinnande bud
- Thema-auction
Nov 11
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Read more about 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bestickuppsättning matbestick nils johan silver ädelmetall
-
8107 Frimärksdosa
silver, Birmingham, kulfötter. Length: 6 cm. Weigh..//
Auction ends
in a week
26 jan at 20:43
-
6324 Ljuslyktor
Sterling silver, Newport, kupa med etsad dekor. He..//
Auction ends
in a week
26 jan at 19:38
*
CUTLERY SET
Read more about 50/60-tal
nr 859 7019
CUTLERY SET
about 50 parts, Nils Johan,
ca 50 del, Nils Johan
| Estimate: | 1000 |
|---|---|
| Sold: | SEK 1100 |
| Auction date: |
Monday November 11 2013 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 27/10 19:38:37 | 1 | 300 kr |
| 28/10 15:24:46 | 2 | 400 kr |
| 28/10 17:57:55 | 3 | 400 kr |
| 28/10 18:11:33 | 4 | 450 kr |
| 1/11 13:06:40 | 5 | 600 kr |
| 1/11 15:48:29 | 6 | 600 kr |
| 1/11 15:48:51 | 6 | 700 kr |
| 4/11 17:55:02 | 7 | 1.000 kr |
| 8/11 21:15:55 | 8 | 1.000 kr |
| 11/11 18:56:59 | 9 | Vinnande bud |
- Thema-auction
Nov 11
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Read more about 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bestickuppsättning matbestick nils johan silver ädelmetall
-
8107 Frimärksdosa
silver, Birmingham, kulfötter. Length: 6 cm. Weigh..//
Auction ends
in a week
26 jan at 20:43 -
6324 Ljuslyktor
Sterling silver, Newport, kupa med etsad dekor. He..//
Auction ends
in a week
26 jan at 19:38



