MISCELLANEOUS / Textiles & Vintage / Curtains 9952075
*
nr 995 2075
CURTAINS
one pair,
Ett par
Estimate:
800
Sold:
SEK 300
Auction date:
Monday November 16 2015
at 20:14:58
- Bid history
Time
Bidder
Bid
12/11 11:27:47
1
250 kr
14/11 18:31:58
2
Vinnande bud
- Thema-auction
Nov 16
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Read more about 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gardiner gardinlängder textilier vintage
-
6374 CLOTHS
21 pieces, linen,
Present: SEK 150
Auction ends
this Monday
19 jan at 20:41
-
7184 CLOTHS
8 pcs, linen, including Signe Sohlmnan "Drakmönstr..//
Auction ends
this Monday
19 jan at 20:25
-
6360 CURTAINS
4 längder med gardinband, 2 st 150x245 cm + 2 st ..//
Auction ends
this Monday
19 jan at 20:00
-
6358 Kökshanddukar
30 pieces, linen, red, blå bård, monogrambrodyr, o..//
Present: SEK 150
Auction ends
this Monday
19 jan at 19:39
-
7098 WALL HANGING
Egypt, Jaquardvävd, around the turn of the 20th ce..//
Auction ends
this Monday
19 jan at 20:30
*
CURTAINS
Read more about 50/60-tal
nr 995 2075
CURTAINS
one pair,
Ett par
| Estimate: | 800 |
|---|---|
| Sold: | SEK 300 |
| Auction date: |
Monday November 16 2015 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 12/11 11:27:47 | 1 | 250 kr |
| 14/11 18:31:58 | 2 | Vinnande bud |
- Thema-auction
Nov 16
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Read more about 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gardiner gardinlängder textilier vintage
-
6374 CLOTHS
21 pieces, linen,
Present: SEK 150
Auction ends
this Monday
19 jan at 20:41 -
7184 CLOTHS
8 pcs, linen, including Signe Sohlmnan "Drakmönstr..//
Auction ends
this Monday
19 jan at 20:25 -
6360 CURTAINS
4 längder med gardinband, 2 st 150x245 cm + 2 st ..//
Auction ends
this Monday
19 jan at 20:00
-
6358 Kökshanddukar
30 pieces, linen, red, blå bård, monogrambrodyr, o..//
Present: SEK 150
Auction ends
this Monday
19 jan at 19:39 -
7098 WALL HANGING
Egypt, Jaquardvävd, around the turn of the 20th ce..//
Auction ends
this Monday
19 jan at 20:30



