SILVER & METAL / Silver / Cream jug 6443159
nr 644 3159
CREAM JUG
silver, Moscow, late 19th century, height: 8,
Silver, Moskva, sent 1800-tal, höjd: 8
Withdrawn
Monday June 7 2010
at 19:18:11
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver