KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Färgkrita 15684008
nr 1568 4008
Uno Vallman
(1913-2004), Sverige
Färgkrita, Signerad, daterad 1956, Påfågel. Bildmått: 64x49 cm, yttermått inklusive ram: 82x67 cm
Uno Vallman, född 1913, död 2004, svensk målare och grafiker.
Utrop:
700 kr
Såld:
1.700 kr
måndag 2 oktober 2023
kl 18:25:28
300 kr
500 kr
600 kr
700 kr
800 kr
1.000 kr
1.100 kr
1.500 kr
1.300 kr
1.400 kr (Budbetjänt)
1.500 kr
1.500 kr (Budbetjänt)
1.600 kr