KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Färgkrita 12677054
nr 1267 7054
Siri Rathsman
(1895-1974), Sverige
Färgkrita, Blommor. Signerad, daterad 1961. Motivet: 57x39 cm
Siri Rathsman, född 1895 i Sundsvall, död 1974, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 5 augusti 2019
kl 19:38:51
5/8 19:33:02
Siri Rathsman
Läs mer om Siri Rathsman