KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Färgkrita 11642408
*
nr 1164 2408
Harald Lindberg
(1901-1976), Sverige
Färgkrita, "Kökars kyrka, Åland", bladets mått: 15x21
Harald Lindberg, född 1901, död 1976, svensk målare, poet, författare och tecknare.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 februari 2018
kl 18:44:05
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/2 18:18:50
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Harald Lindberg
Harald Lindberg, född 1901, död 1976, svensk målare, poet, författare och tecknare.
Läs mer om Harald Lindberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller färgkrita harald lindberg pastell svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:22
-
8063 Collage
Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:20
*
Harald Lindberg
Harald Lindberg, född 1901, död 1976, svensk målare, poet, författare och tecknare.
Läs mer om Harald Lindberg
nr 1164 2408
Harald Lindberg
(1901-1976), Sverige
Färgkrita, "Kökars kyrka, Åland", bladets mått: 15x21
Harald Lindberg, född 1901, död 1976, svensk målare, poet, författare och tecknare.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.000 kr |
| Såld: | 700 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 19 februari 2018 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 19/2 18:18:50 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Harald Lindberg
Harald Lindberg, född 1901, död 1976, svensk mÃ¥lare, poet, författare och tecknare.Läs mer om Harald Lindberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller färgkrita harald lindberg pastell svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:22 -
8063 Collage
Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:20



