Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Crayon 13589041



*

nr 1358 9041


Erland Cullberg

(1931-2012), Sverige


Erland Cullberg (1931-2012), Sweden. Signed, 'Stadsbild'. Subject: 41x61 cm,


CRAYON, Signerad, "Stadsbild". Motivet: 41x61 cm


Erland Cullberg, Swedish painter, born 1931, dead 2012.

Droit De Suite

Yes

Estimate:

3000

Sold:

SEK 2000

Auction date:

Monday November 2 2020
at 20:38:54


  • Bid history
Time Bidder Bid
2/11 12:51:21 1      Vinnande bud



  • Artist/Designer

Erland Cullberg

Erland Cullberg, Swedish painter, born 1931, dead 2012.

Read more about Erland Cullberg
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller erland cullberg färgkrita pastell svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 7048 WATERCOLOUR
    unidentified artist. No signature, "Eva den mondän..//
    Present: SEK 150

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:49
  • 6381 WATERCOLOUR
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22
  • 6578 WATERCOLOUR
    Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sweden. No si..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22




Ladda ner broschyr