ART / Etchings etc / Colour etching 11929154

nr 1192 9154

Helmtrud Nyström

(f. 1939), Sverige

Helmtrud Nyström (b. 1939), Sweden. "Sköna berättelser". Signed, dated 1985, numbered 101/125. Subject: 40x34, 5 cm,

COLOUR ETCHING, "Sköna berättelser". Signerad, daterad 1985, numrerad 101/125. Motivet: 40x34,5 cm

Helmtrud Nyström, Swedish painter and graphic artist, born 1939.

Yes

Withdrawn

Monday July 2 2018
at 18:13:55

  • Artist/Designer

Helmtrud Nyström

Read more about Helmtrud Nyström