Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Etchings etc / Colour etching 8192081



*

nr 819 2081


Alain Soucasse

(f. 1951), Sverige


Alain Soucasse (b. 1951), 55/110, signed, subject size: subject size: 19x29,


COLOUR ETCHING, Alain Soucasse (f. 1951), 55/110, signerad, motivets mått: motivets mått: 19x29


Alain Soucasse, born in 1951 in the Pyrénées, France, painter

Estimate:

500

Sold:

SEK 150

Auction date:

Monday April 8 2013
at 18:13:16


  • Bid history
Time Bidder Bid
5/4 09:10:04 1      100 kr
8/4 09:14:50 2      Vinnande bud



  • Specialauktion

  • Artist/Designer

Alain Soucasse

Alain Soucasse, born in 1951 in the Pyrénées, France, painter

Read more about Alain Soucasse
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: alain soucasse etsningar färgetsning grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 6573 ETCHING
    Gudmar Olovson (1936-2017), Sweden. Signed, number..//
    Present: SEK 150

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 20:15
  • 6436 ETCHING
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", unframed..//
    Present: SEK 300

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 18:20
  • 7069 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 1/30, jaktst..//
     

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 18:11
  • 7072 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 4/50. Image ..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 20:37
  • 6344 COLOUR ETCHING
    Hasse Lindroth (b. 1938), Sweden. "Från köket". Si..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 18:54
  • 7068 COLOUR ETCHING
    Svenerik Jakobsson (b. 1934). Signed, numbered 11/..//
     

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 20:47




Ladda ner broschyr