FURNITURE / Tables / Coffee table 14204223

nr 1420 4223

COFFEE TABLE

Victorian style, walnut. Length: 120, width: 70 cm, height: 77 cm, wear, damages.

Nyrokoko, Valnöt. Bredd: 120, djup: 70 cm, höjd: 77 cm

Condition: slitage, skador

600

SEK 250

Monday September 27 2021
at 18:42:45

Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.