FURNITURE / Tables / Coffee table 9546246

nr 954 6246

COFFEE TABLE

Victorian style. mahogany, length: 120 cm, width: 73 cm, height: 72 cm, wear.

Nyrokoko. Mahogny, längd: 120 cm, djup: 73 cm, höjd: 72 cm

Condition: slitage

600

SEK 150

Monday April 13 2015
at 19:41:33

Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.