SILVER & METAL / Silver / Coaster 11005470
nr 1100 5470
COASTER
nysilver, höjd: 11 cm, diameter: 10 cm, slitage.
nysilver, höjd: 11 cm, diameter: 10 cm
Condition: slitage
Withdrawn
Monday April 3 2017
at 19:30:10
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.