Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Charcoal drawing 8034079



*

nr 803 4079


CHARCOAL DRAWING

unsigned, Dans på Baloon Bar, 33 x 23,


osignerad, Dans på Baloon Bar, 33 x 23


Estimate:

600

Sold:

SEK 400

Auction date:

Monday January 28 2013
at 19:15:23


  • Bid history
Time Bidder Bid
28/1 17:09:08 1      200 kr
28/1 19:03:29 2      200 kr
28/1 19:03:44 2      250 kr
28/1 19:09:26 3      Vinnande bud
28/1 19:10:23 2      350 kr



  • Specialauktion
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller dans på baloon bar kolteckning teckning teckningar vattenfärg
  • 6678 WATERCOLOUR
    Erik Viktorson (b. 1912), Sweden. Signed, dated -9..//
     

    Auction ends
    in 10 days
    12 jan at 18:32
  • 6399 WATERCOLOUR
    Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
    Present: SEK 500

    Auction ends
    in 10 days
    12 jan at 18:10
  • 6303 WATERCOLOUR
    Hjalmar Falk (1856-1938), Sweden. Signed, Norrbro-..//
     

    Auction ends
    in 10 days
    12 jan at 18:57




Ladda ner broschyr