MÖBLER / Stolar & FÃ¥töljer / Stolar 15328166

nr 1532 8166

Alvar Aalto

(1898-1976), Finland

Stolar, 3 st, Chair 65, Artek. Stomme i formpressad björk, sits i svart linoleum Höjd: 66 cm, sitthöjd: 44 cm

Kondition: slitage, fläckar, märken, repor, fanérbortfall, färgfläckar, nagg

Utrop:

3.000 kr

Såld:

3.000 kr

måndag 3 april 2023
kl 19:39:13

Alvar Aalto

Läs mer om Alvar Aalto