FURNITURE / Chairs and Stools / Chairs 8597091
*
nr 859 7091
CHAIRS
one pair, 1950s, snörmakerier,
1 par, 1950-tal, snörmakerier
Estimate:
400
Sold:
SEK 200
Auction date:
Monday November 11 2013
at 20:56:00
- Bid history
Time
Bidder
Bid
11/11 16:16:30
1
Vinnande bud
11/11 17:51:57
2
150 kr
11/11 20:23:19
1
justering av budtak
- Thema-auction
Nov 11
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Read more about 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: karmstol karmstolar snörmakerier stol stolar
-
7087 Avspärrningsst..
4 pcs, metal. Height: 99 cm,
Present: SEK 1000
Auction ends
today
19 jan at 19:44
-
7135 ARMCHAIR
Carl Malmsten (1888-1972), Sweden, "Solo". AB OH S..//
Present: SEK 4000
Auction ends
today
19 jan at 20:57
-
7136 ARMCHAIR
Carl Malmsten (1888-1972), Sweden. "Solo" Skadad,
Auction ends
today
19 jan at 20:26
-
7134 ARMCHAIR
Carl Malmsten (1888-1972), Sweden. VÃ¥r fru, object..//
Present: SEK 700
Auction ends
today
19 jan at 19:37
-
7173 ARMCHAIR
ljusblå velour, ben med trissor, wear.
Present: SEK 300
Auction ends
today
19 jan at 20:44
-
6060 ARMCHAIRS
3 pcs,
Present: SEK 600
Auction ends
today
19 jan at 20:50
*
CHAIRS
Read more about 50/60-tal
nr 859 7091
CHAIRS
one pair, 1950s, snörmakerier,
1 par, 1950-tal, snörmakerier
| Estimate: | 400 |
|---|---|
| Sold: | SEK 200 |
| Auction date: |
Monday November 11 2013 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 11/11 16:16:30 | 1 | Vinnande bud |
| 11/11 17:51:57 | 2 | 150 kr |
| 11/11 20:23:19 | 1 | justering av budtak |
- Thema-auction
Nov 11
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Read more about 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: karmstol karmstolar snörmakerier stol stolar
-
7087 Avspärrningsst..
4 pcs, metal. Height: 99 cm,
Present: SEK 1000
Auction ends
today
19 jan at 19:44 -
7135 ARMCHAIR
Carl Malmsten (1888-1972), Sweden, "Solo". AB OH S..//
Present: SEK 4000
Auction ends
today
19 jan at 20:57 -
7136 ARMCHAIR
Carl Malmsten (1888-1972), Sweden. "Solo" Skadad,
Auction ends
today
19 jan at 20:26
-
7134 ARMCHAIR
Carl Malmsten (1888-1972), Sweden. VÃ¥r fru, object..//
Present: SEK 700
Auction ends
today
19 jan at 19:37 -
7173 ARMCHAIR
ljusblå velour, ben med trissor, wear.
Present: SEK 300
Auction ends
today
19 jan at 20:44 -
6060 ARMCHAIRS
3 pcs,
Present: SEK 600
Auction ends
today
19 jan at 20:50



