SILVER & METAL / Silver / Centerpiece 10985077
nr 1098 5077
CENTERPIECE
late 19th century, nickel silver, CAD, height: 41 längd: 59 + vasdel,
Sent 1800-tal, nysilver, CAD, höjd: 41 längd: 59 + vasdel
1500
SEK 1400
Monday Mars 27 2017
at 19:39:41
1.000 kr
1.100 kr
1.200 kr
1.300 kr
1.200 kr
1.300 kr (Robot)
hidden*
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.