BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Ljusstakar 9657018
nr 965 7018
Ljusstakar
Ett par, silver, Ungern, Sent 1800-tal, höjd: 31 cm
Kondition: ojämheter och buckor
måndag 1 juni 2015
kl 18:36:43
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver