BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Ljusstakar 7907075
nr 790 7075
Ljusstakar
Ett par, Silver, CG Hallberg CGH, Stockholm, 1950-tal, höjd: 19, 5
måndag 12 november 2012
kl 19:09:07
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver