BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Ljusstakar 10188553
*
nr 1018 8553
Ljusstakar
1 par, Pläter, höjd: 28 cm
Kondition: slitage
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 februari 2016
kl 20:11:08
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/2 19:49:28
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
*
Ljusstakar
Kondition: slitage
nr 1018 8553
Ljusstakar
1 par, Pläter, höjd: 28 cm
Kondition: slitage
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 15 februari 2016 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 15/2 19:49:28 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.



