BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Ljusstakar 15768244
*
nr 1576 8244
Ljusstakar
ett par, pläter. Höjd: 29 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 november 2023
kl 19:11:35
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
31/10 13:22:10
1
100 kr
6/11 18:56:29
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ljusstakar ljusstake nysilver pläter
-
6702 Appliquer
ett par, "Törne", Ikeas 1700-talsserie, 1990-tal. ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:19
-
6701 Appliquer
ett par, "Törne", Ikeas 1700-talsserie, 1990-tal. ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:18
-
7018 Ljusstakar
3 st, mässing. Höjd: 22-32 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:50
*
Ljusstakar
nr 1576 8244
Ljusstakar
ett par, pläter. Höjd: 29 cm
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 150 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 6 november 2023 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 31/10 13:22:10 | 1 | 100 kr |
| 6/11 18:56:29 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ljusstakar ljusstake nysilver pläter
-
6702 Appliquer
ett par, "Törne", Ikeas 1700-talsserie, 1990-tal. ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:19 -
6701 Appliquer
ett par, "Törne", Ikeas 1700-talsserie, 1990-tal. ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:18 -
7018 Ljusstakar
3 st, mässing. Höjd: 22-32 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:50



