LIGHTING / Candlesticks & Candelabras / Candlesticks 14997104
nr 1499 7104
CANDLESTICKS
one pair, nickel silver, late 19th century. Height: 31,
Ett par, nysilver, Sent 1800-tal. Höjd: 31 cm
SEK 150
Monday October 31 2022
at 20:29:49
100 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
CANDLESTICKS
nr 1499 7104
CANDLESTICKS
| Estimate: | 500 |
| Sold: | SEK 150 |
Monday October 31 2022 |