LIGHTING / Candlesticks & Candelabras / Candelabras 14378345
nr 1437 8345
CANDELABRAS
one pair, nickel silver. Height: 53cm,
Ett par, Nysilver. Höjd: 53cm
Condition: slitage, skador
1500
SEK 1000
Monday December 13 2021
at 18:36:54
9/12 11:28:18
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.