LIGHTING / Candlesticks & Candelabras / Candelabra 16087492
nr 1608 7492
CANDELABRA
nickel silver, 19th century. Height: 46 cm,
nysilver, 1800-tal. Höjd: 46 cm
1200
SEK 800
Monday Mars 25 2024
at 20:12:09
25/3 19:16:41
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.