SILVER & METAL / Silver / Box 15092099
nr 1509 2099
BOX
silver, rococo style, Stockholm, Sweden, CC, 1858, gilded on the inside, Lock med monogram. Length: 8, 5 cm, height: 3 ca cm, weight: 100g ca,
silver, rokokostil, Stockholm, CC, 1858, invändigt förgylld, Lock med monogram. Längd: 8,5 cm. Höjd: 3 ca cm, vikt: 100g ca
1000
SEK 600
Monday December 12 2022
at 20:09:26
11/12 22:39:20
- Thema-auction
Dec 12
Silver
Read more about Silver
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver