GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Skål 5897047
*
nr 589 7047
Skål
keramik, signerad, höjd: 11
Utrop:
100 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 juni 2009
kl 17:54:01
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/6 01:29:27
1
100 kr
29/6 12:32:57
2
Vinnande bud
29/6 12:33:19
2
justering av budtak
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik skål
-
8091 Skålar
4 st, Arne Erker, Kockums Emaljverkstad, emalj, ol..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:14
-
8019 Skålar
Ett par, fd armringar, metall. Diameter: 12 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:25
*
Skål
nr 589 7047
Skål
keramik, signerad, höjd: 11
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 150 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 29 juni 2009 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 28/6 01:29:27 | 1 | 100 kr |
| 29/6 12:32:57 | 2 | Vinnande bud |
| 29/6 12:33:19 | 2 | justering av budtak |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik skål
-
8091 Skålar
4 st, Arne Erker, Kockums Emaljverkstad, emalj, ol..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:14 -
8019 Skålar
Ett par, fd armringar, metall. Diameter: 12 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:25



