Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ÖVRIGT / Diverse / Bordssurtout + vinkylare 9603162



*

nr 960 3162


Bordssurtout + vinkylare

nysilver, höjd: 17-22


Utrop:

600 kr

Såld:

500 kr

Sista tid för bud online:

måndag 11 maj 2015
kl 18:14:20


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
9/5 01:43:34 1      150 kr
9/5 20:40:13 2      150 kr
9/5 20:40:13 1      150 kr (Budbetjänt)
10/5 13:54:58 3      200 kr
11/5 15:52:44 4      400 kr
11/5 15:58:33 5      400 kr
11/5 15:58:33 4      400 kr (Budbetjänt)
11/5 15:59:09 5      450 kr
11/5 16:37:26 4      Vinnande bud


Läs om budbetjänten

  • Specialauktion
  • Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordssurtout champagnekylare kryddställ nysilver pläter vinkylare
  • 7104 Allmoge
    3 delar, diverse, bland annat gunghäst
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 jan kl 18:41
  • 7123 Ask
    + skulptur, ”groda”. Höjd: 4-15 cm
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 jan kl 20:05
  • 7086 Avspärrningsst..
    4 st, Metall. Höjd: 99 cm
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 jan kl 19:33
  • 7020 Blomkonsoler
    9 st, Smide, 1930-40-tal. Höjd: 13-29 cm
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 jan kl 18:33
  • 7022 Bokstöd
    ett par, 1920-tal. Längd: 13 cm, höjd: 14 cm
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 jan kl 18:09
  • 7047 Bordstabletter
    Firma Svenskt Tenn, Josef Frank (1885-1967), Öster..//
    Aktuellt bud: 800 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 jan kl 19:10




Ladda ner broschyr