MÖBLER / Skåp & hyllor / Bokhylleskåp 15685103
nr 1568 5103
Alf Svensson
(1923-1992), Sverige
Bokhylleskåp, 2 sektioner, Bjästa Snickerifabrik, 1960-tal, 6 moduler. Ek, Rottingklädda dörrar, Brännstämplade, Bredd: 120 cm. Djup: 45 cm, höjd: 183 cm, 1804
Alf Svensson, svensk formgivare född 1923, död 1992.
måndag 2 oktober 2023
kl 20:10:56