SILVER & METAL / Silver / Beaker 6936160
nr 693 6160
BEAKER
silver. stämplar. Erik Ericson (1786-1820) Uppsala 1799. Delvis förgylld. 462 g. , height: 22, 5,
silver. stämplar. Erik Ericson (1786-1820) Uppsala 1799. Delvis förgylld. 462 g. , höjd: 22, 5
8000
SEK 6000
Monday April 18 2011
at 17:15:32
18/4 16:06:18
- Thema-auction
Apr 18
Silver
Read more about Silver
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver