SILVER & METAL / Silver / Basket 7618639
nr 761 8639
BASKET
silver, Germany, early 20th century, length: 26, 240 g,
silver, Tyskland, tidigt 1900-tal, längd: 26, 240 g
1500
SEK 1900
Monday May 28 2012
at 19:15:01
1.000 kr
1.200 kr
1.400 kr
1.600 kr
1.800 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver