KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 8989212
nr 898 9212
Oskar Bergman
(1879-1963), Sverige
Akvarell, Oskar Bergman (1879-1963), 'Gata i Båstad', signerad. April 1938, motivet: 36x50
Oskar Bergman, född 1879 i Stockholm, död 1963, svensk målare och etsare.
Utrop:
10.000 kr
Såld:
6.000 kr
måndag 2 juni 2014
kl 19:55:13
28/5 22:36:27
Oskar Bergman
Läs mer om Oskar Bergman