GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Katt 6583498
*
nr 658 3498
Katt
Keramik, Mexico, längd: 48
Utrop:
100 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 september 2010
kl 19:08:03
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/9 14:08:46
1
300 kr
24/9 22:44:57
2
150 kr
26/9 16:54:56
3
250 kr
26/9 19:54:43
3
350 kr
27/9 05:15:15
4
Vinnande bud
27/9 19:03:03
5
450 kr
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djur djurmotiv katt keramik mexico
-
7139 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:18
-
7213 Skulpturer
2 st, brons, miniatyrer, Hund & katt. Längd: 3-9 c..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:57
*
Katt
nr 658 3498
Katt
Keramik, Mexico, längd: 48
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 27 september 2010 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 24/9 14:08:46 | 1 | 300 kr |
| 24/9 22:44:57 | 2 | 150 kr |
| 26/9 16:54:56 | 3 | 250 kr |
| 26/9 19:54:43 | 3 | 350 kr |
| 27/9 05:15:15 | 4 | Vinnande bud |
| 27/9 19:03:03 | 5 | 450 kr |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djur djurmotiv katt keramik mexico
-
7139 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:18 -
7213 Skulpturer
2 st, brons, miniatyrer, Hund & katt. Längd: 3-9 c..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:57



